[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Rosomak
    L&K
    • 2011
    • 1365
    • Octavia II (1Z3)
    • BSE 1.6 MPI 102 KM

    Zamieszczone przez tstark
    trza będzie zgłaszać jak pojadę na pierwszy przegląd 1000km, oby problemu nie było z reklamacją
    zawsze robią problemy...
    Dla ASO klient serwisu to wróg...
    Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
    http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
    Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

    Komentarz

    • komoornik
      Ambiente
      • 2008
      • 150

      Zamieszczone przez mkania777
      Dla ASO klient serwisu gwarancyjnego to wróg...
      Fix'ed.

      Ale po gwarancji, to już dojna krowa.

      Komentarz

      • Ceed1
        Rider
        • 2012
        • 461

        Na tym wątku jest kilka sprzecznych informacji oraz padają dwa rodzaje pomiaru dlatego pytam. Mnie interesuje pomiar od ziemi do dolnej krawedzi błotnika bo taki zrobię najdokładniej. Padają wymiary 384, 385, 395. Który jest poprawny i czy faktycznie jest ta tolerancja +-10mm?

        Komentarz

        • kapi
          L&K
          • 2009
          • 1174
          • Fabia combi

          Zamieszczone przez Ceed1
          Na tym wątku jest kilka sprzecznych informacji oraz padają dwa rodzaje pomiaru dlatego pytam. Mnie interesuje pomiar od ziemi do dolnej krawedzi błotnika bo taki zrobię najdokładniej. Padają wymiary 384, 385, 395. Który jest poprawny i czy faktycznie jest ta tolerancja +-10mm?
          1. wymiar zależy od daty produkcji wozu.
          2. wszystkie wymiary są tolerowane. - zależnie czy przód czy tył. - zakres podany w poście kolegi abstinent pare stron wcześniej.
          3. NIE MIERZY się od krawędzi dolnej a od osi do nadkola
          OII sprzedana


          Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

          Komentarz

          • TwoB
            L&K
            • 2011
            • 1086
            • Octavia II (1Z3)
            • BSE 1.6 MPI 102 KM

            Zamieszczone przez Ceed1
            Mnie interesuje pomiar od ziemi do dolnej krawedzi błotnika bo taki zrobię najdokładniej.
            taki pomiar nie jest najdokładniejszy, ponieważ zależy od ciśnienia w kole - przy mniejszym ciśnieniu będziesz miał mniejszą odległość błotnika od ziemi, a przy wyższym ciśnieniu w kole ta odległość się zwiększy.
            Pomiaru dokonuje się od osi obrotu koła (środeczek koła) do brzegu nadkola - dzięki temu mamy zmierzone faktyczne ugięcie sprężyny (a nie sprężyny i wypadkowej ciśnienia w kole). Jeśli chodzi o wyznaczenie środka koła - no cóż "na oko" +/- 2 mm to nie tragedia - opisane w tym temacie przypadki odbiegają od normy o 2 cm więc 2 mm w tą czy w tą chyba nie są takie znaczące. U mnie jest za nisko właśnie o jakieś 2 cm.
            SATYNOWA O2 Tour
            Z pozdrowieniami
            Bartek

            Komentarz

            • DarekCh
              Classic
              • 2009
              • 21

              Jak miałem robioną geometrię zawieszenia to na ustawieniach wysokości zawieszenia było zaznaczone:
              SKODA, 2008, OCTAVIA II Standard Chassis (2UA) All Other Models from 01/06

              - przód 391 mm +/- 10mm

              - tył 394 mm +/- 10mm.


              Dotyczyło to modelu O2FL 2009r.

              Komentarz

              • mau74
                Drive
                • 2011
                • 56

                krew mnie zalewa jak słyszę tłumaczenia ASO w Częstochowie, zgłaszałem ten problem podczas pierwszego przeglądu gazowego (opisywałem na forum), miał gość wysłać zapytanie do SAP ,dziś zadzwoniłem do nich bo nawet nie raczyli oddzwonić to powiedział że tak jak mówił było to poruszane na okręgowym spotkaniu i "Skoda nie będzie partycypować w kosztach wymiany sprężyn bo gaz był zakładany w ASO A NIE W FABRYCE bo tam zakładają twardsze sprężyny i wtedy jest ok", wychodzi na to że nawet nie wysłał tego zapytania.Musiałem więc sam napisać pismo do SAP i wysłać ciekaw jestem jak oni odniosą się do tego, a przy okazji co nieco napisałem o podejściu i zainteresowaniu klientem ASO

                Komentarz

                • Podbiel
                  Ambiente
                  • 2011
                  • 164

                  qrde to nie dobrze . Ja byłem dzisiaj na pomiarze w Carsedzie w Mińsku Mazowieckim gość mi powiedział ze nie ma żadnej gwarancji ze wymienią. Dodał też, że Skoda tylko dopuściła LPG i gwarantem jest LR.... Wyśmiałem go bo nie po to kupiłem auto z firmowym lpg i GWARANCJĄ NA 2 lata za xxxx zł żeby teraz takie jajca były. Z reszta co ma LR do zawiechy... Masakra...

                  Pomiar zrobiony z 1/2 wachy i 3/4 lpg

                  przód 390 mm

                  tył 360mm


                  Ciekawi mnie czy w ogóle wyślą zapytanie do SAP...
                  Genialna furka => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=876165#876165

                  Najnowsza zabawka http://zulpanter.blogspot.com -> serdecznie zapraszamy

                  Komentarz

                  • pandzik
                    RS
                    • 2011
                    • 2254
                    • Seat

                    Ja nie mam gazu a mam 390mm. Ciekawe co powiedzą.

                    edit.

                    chodziło mi oczywiście o 369mm.

                    Komentarz

                    • Podbiel
                      Ambiente
                      • 2011
                      • 164

                      Zamieszczone przez pandzik
                      Ja nie mam gazu a mam 390mm. Ciekawe co powiedzą.

                      powiedza ze w normie :lol:
                      Genialna furka => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=876165#876165

                      Najnowsza zabawka http://zulpanter.blogspot.com -> serdecznie zapraszamy

                      Komentarz

                      • piotrek_os
                        RS
                        S_OCP Member
                        • 2006
                        • 8160
                        • Octavia II (1Z3)
                        • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                        Dzis widizalem taka 0II FL - za x latek to tam się beda koła chowały, jak przy nowych juz tak nisko tył siedzi! :evil:
                        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                        Komentarz

                        • renegat83
                          Drive
                          • 2010
                          • 82
                          • Octavia IV (NX3)

                          Podbiel, ja też wybieram się do Carsedu. Tzn. byłem już przejazdem w ubiegłą sobotę, ale nie mieli czasu, więc nici z pomiarów. Jak uda Ci się coś dowiedzieć więcej od nich to koniecznie się pochwal.

                          Komentarz

                          • Rosomak
                            L&K
                            • 2011
                            • 1365
                            • Octavia II (1Z3)
                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                            Zamieszczone przez pandzik
                            Ja nie mam gazu a mam 390mm. Ciekawe co powiedzą
                            Powiedzą że jest O.K. i w tym przypadku się nie pomylą, bo to b.dobry wynik. Nie narzekaj!
                            Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                            http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                            Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                            Komentarz

                            • wojtekk
                              Ambiente
                              • 2011
                              • 109

                              Wychodzi z tego, że warto mieć gwarancję na auto. Dziś mnie poinformowano, że skoda nie będzie wymieniać sprężyn bo one są dobre. Siedzą za nisko i to nie wina sprężyn. Takie dostał instrukcje ze szkolenia. Miły pan zaproponował wsadzenie springów z octy z fabrycznym gazem. Koszt takiej przyjemności 700 zł. Wnioskuję, że przygody z gazem to nie koniec. Strzeli coś w silniku "Panieee to przez lpg nie nasza wina", przednie zawieszenie pewnie podobnie. Naprawdę warto mieć gwarancję.

                              Komentarz

                              • Rosomak
                                L&K
                                • 2011
                                • 1365
                                • Octavia II (1Z3)
                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                Zamieszczone przez wojtekk
                                poinformowano, że skoda nie będzie wymieniać sprężyn bo one są dobre. Siedzą za nisko i to nie wina sprężyn. Takie dostał instrukcje ze szkolenia.
                                To ja już nie ogarniam tej "kuwety"! Jedne ASO w porozumieniu z SAP wymieniają, a inne ASO nie... Głupota Made in POland...
                                Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                Komentarz

                                • Maicroft
                                  Moderator
                                  S_OCP MemberModeratorr
                                  • 2004
                                  • 25757
                                  • Audi

                                  Niech dadza oficjalna odmowe wymiany sprezyn na pismie. Takie pismo wtedy przeslij do SAP i niech SAP odpowie w czym rzecz
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz

                                  • Podbiel
                                    Ambiente
                                    • 2011
                                    • 164

                                    Zamieszczone przez mkania777
                                    o ja już nie ogarniam tej "kuwety"! Jedne ASO w porozumieniu z SAP wymieniają, a inne ASO nie...
                                    Wg mnie niektórzy załapali się wcześniej. Teraz jak dużo os zaczęło się zgłaszać na wymianę to im się po prostu nie "opłaca" wymieniać i tyle.... Tego się niestety obawiałem...
                                    Genialna furka => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=876165#876165

                                    Najnowsza zabawka http://zulpanter.blogspot.com -> serdecznie zapraszamy

                                    Komentarz

                                    • pandzik
                                      RS
                                      • 2011
                                      • 2254
                                      • Seat

                                      Jeśli mi odmówią to sie pogniewamy. To już trzecia usterka a auto nie ma 10kkm przebiegu. Cos mi sie wydaje, że to bedzie ostatni samochód spod znaku kury.

                                      Komentarz

                                      • wojtekk
                                        Ambiente
                                        • 2011
                                        • 109

                                        Zamieszczone przez pandzik
                                        Jeśli mi odmówią to sie pogniewamy
                                        Z tego co widzę masz 390 mm, wiec co Ty chcesz wymieniać???

                                        Komentarz

                                        • Mynia
                                          Ambiente
                                          • 2011
                                          • 112

                                          koledzy, Maicroft bardzo ładnie powiedział!

                                          Niech odpowiedź odmowną dają na piśmie , a nie na gębę !!!!!!!!!!
                                          Ciekawe czy którekolwiek ASO da taką pisemną odpowiedź ?!


                                          Bo ja coś czuję w kościach, że robią Was po prostu w chuja. I w waszych przypakdach żadna dokumentacja nie została wysłana do SAP'u.


                                          Trza twardo iść , z ryjem trochę,,, a nie że ogon pod siebie.

                                          - "Dzień dobry , proszę o przygotowanie pisma, odmawiającego usunięcia wady/usterki, związanej ze zbyt nisko zawieszonym tyłem auta" (czy jakoś tak)

                                          i

                                          - "kiedy mogę się stawić po to pismo?"


                                          Ja z moim prawie siedmioletnim doświadczeniem z ASO doradzam, że nie ma kumpli, i miękkiej fajki.
                                          Pozdrawiam
                                          Marek

                                          combi 1.9TDi BJB i 1.6 MPi BSE

                                          Komentarz

                                          • Rosomak
                                            L&K
                                            • 2011
                                            • 1365
                                            • Octavia II (1Z3)
                                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                            A zdarzyło się, że ktoś z Was podał adres ASO gdzie zostały wymienione sprężyny na gw., a inna osoba pojechała i jej odmówili?
                                            Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                            http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                            Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                            Komentarz

                                            • madmac
                                              Classic
                                              • 2010
                                              • 17

                                              Ja wczoraj byłem w drugim s kolei serwisie Skody w Warszawie (na Połczyńskiej, gdzie wymieniono sprężyny koledze z forum) i dostałem taką samą odpowiedź. Nie zostawię tak tego tematu, właśnie wysłałem mailem oficjalną reklamację do ASO które sprzedało mi ten samochód (POLMOT na Sokratesa) także do wiadomości SAP. W załączeniu dałem skan zlecenia serwisowego z wpisanym pomiarem zrobionym przez pracownika ASO (362 mm pełen zbiornik PB, pół zbiornika LPG). Zobaczymy co mi oficjalnie odpiszą - pan z serwisu w rozmowie telefonicznej powiedział, że dostanę odpowiedź w ciągu 2 tygodni...

                                              Komentarz

                                              • Rosomak
                                                L&K
                                                • 2011
                                                • 1365
                                                • Octavia II (1Z3)
                                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                Zamieszczone przez madmac
                                                byłem w drugim s kolei serwisie Skody w Warszawie
                                                Którym? Napisz!
                                                Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                                http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                                Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                                Komentarz

                                                • pandzik
                                                  RS
                                                  • 2011
                                                  • 2254
                                                  • Seat

                                                  Zamieszczone przez wojtekk
                                                  Z tego co widzę masz 390 mm, wiec co Ty chcesz wymieniać???
                                                  Zamieszczone przez Podbiel
                                                  powiedza ze w normie :lol:
                                                  369mm. Pomyliłem sie .

                                                  Komentarz

                                                  • mau74
                                                    Drive
                                                    • 2011
                                                    • 56

                                                    ja poprosiłem o decyzję na piśmie od ASO że nie wymienią sprężyn, ale odpowiedział że ja nie napisałem oficjalnego pisma więc oni się nie ustosunkują , a na razie wysłałem papier do SAP i czekam, w między czasie chyba też wyślę do ASO , bo też im nie odpuszczę, następnym krokiem będzie Turbo Kamera w TVN Turbo.
                                                    Mnie się wydaje że oni boją się że wyjdzie z tego akcja serwisowa i trzeba będzie wymieniać sprężyny w wielu samochodach.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...